BZX585-B4V7,135 datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    BZX585-B4V7,135
  • Описание
    Philips Semiconductors BZX585-B4V7,135 Product Category: Zener Diodes RoHS: yes Zener Voltage: 4.7 V Voltage Tolerance: 2 % Voltage Temperature Coefficient: - 1.2 mV/k Zener Current: 200 mA Power Dissipation: 300 mW Maximum Reverse Leakage Current: 3 uA Maximum Zener Impedance: 80 Ohms Maximum Operating Temperature: + 150 C Mounting Style: SMD/SMT Package / Case: SC-79 Configuration: Single Minimum Operating Temperature: - 65 C Factory Pack Quantity: 10000 Part # Aliases: /T3 BZX585-B4V7